Oglądacie filmy przy użyciu swojego komputera? Może korzystacie z podłączonego do telewizora Intel Compute Stick, o którym pisałem niedawno? Jeśli tak, to będziecie na pewno zainteresowani najnowszą aplikacją mobilną stworzoną przez Intela. Smartfon zamiast myszki i klawiatury? Poznajcie i zainstalujcie Intel Remote Keyboard, a jestem przekonany, że będziecie z niej korzystali.

Obecnie chyba jedną z ostatnich funkcji naszych smartfonów jest wykonywanie połączeń głosowych. Smartfony, niezależnie czy z systemem Android, iOS czy Windowsem to prawdziwe wielofunkcyjne narzędzia, które nosimy cały dzień w kieszeni naszych spodni. Warto zatem zainteresować się kolejną możliwością ich wykorzystania.

Intel Remote Keyboard

Intel po prezentacji swojego minikomputera, który możemy bez problemu podłączyć do telewizora, postanowił pójść krok dalej i zapewnić jego wygodną obsługę. Dodatkowo z Intel Remote Keyboard skorzystać mogą wszyscy posiadacze komputerów z Windows 7 oraz Windows 8. Podczas wyjazdu służbowego czy wycieczki wystarczy wpiąć Intel Compute Stick do złącza HDMI w hotelowym telewizorze, podłączyć go do sieci Wi-Fi i cieszyć się jego możliwościami. Nie będziemy musieli ze sobą wieźć zarówno fizycznej klawiatury jak i myszki.

Intel Remote Keyboard 3

Wystarczy na smartfonie (i/lub) tablecie zainstalować aplikację od Intela, zainstalować program przeznaczony do tradycyjnej wersji systemu Windows, następnie je uruchomić, zeskanować kod QR wygenerowany na naszym komputerze przy pomocy aplikacji mobilnej i cieszyć się nowymi możliwościami. Na ekranie telefonu pojawi się pełnoprawna klawiatura QWERTY oraz pole pełniące funkcję touchpada. Od teraz nawet z poziomu kanapy wpisywanie dłuższych tekstów, nawigowanie przy pomocy gładzika komputera oraz przewijanie ekranów nie stanowi żadnego problemu. Nie trzeba mieć przy sobie bezprzewodowej myszki i klawiatury.

Intel Remote Keyboard 2

Nasz smartfon został przemieniony w pilot, a w zasadzie klawiaturę i myszkę do komputera. Rozwiązanie jest bardzo intuicyjne, a dodatkowo zawsze, gdy zarówno komputer jak i smartfon znajdą się w tej samej sieci Wi-Fi, zostanie zainicjowane połączenie pomiędzy nimi.

Intel Remote Keyboard 4

Rozwiązanie to nie jest może nowe, bo sam pamiętam podobne jak WiFi Mouse, które testowałem już 2 lata temu. Przewaga, jaką posiada Intel nie jest bez znaczenia. Teraz będzie mógł zaimplementować swoją nową aplikację w każdym nowym komputerze z podzespołami jego produkcji. Dzięki temu ma doskonałe warunki do rozpropagowania swojego produktu. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo pożyteczne rozwiązanie, gdyż oglądając film na komputerze podłączonym do telewizora z poziomu łóżka czy kanapy będziemy mogli wygodnie obsługiwać swój komputer.

Obecnie z nowej wirtualnej klawiatury i myszki mogą korzystać użytkownicy smartfonów z systemem Android, ale, jak się wydaje, kwestią czasu jest pojawienie się dedykowanej aplikacji dla iOS-a oraz smartfonowej odsłony Windowsa.