Jesteśmy tydzień po krakowskim Wykop Party, nadszedł więc czas na podsumowanie tego niecodziennego wydarzenia.

Była to dla nas pierwsza tego typu impreza. Mimo, że każdy z nas z Wykopu korzysta prywatnie od dłuższego czasu, nie mieliśmy okazji pojawić się na wcześniejszych edycjach. Jakiś czas temu postanowiliśmy dołączyć do społeczności Wykopu już jako @naprawalaptopow oraz od niedawna także @naprawatabletow. Narodził się pomysł na wsparcie tego wydarzenia i wspólną zabawę. Ale zacznijmy od początku…

Przygotowania

Przygotowania do imprezy rozpoczęliśmy kilkanaście dni przed samym wydarzeniem. Musieliśmy nie tylko zaplanować podróż (z Poznania do Krakowa jest kawałek drogi), ale także atrakcje, które chcieliśmy zaoferować Mirkom i Mirkównom. Przewertowaliśmy więc uszkodzone tablety w naszym magazynie, by – ku uciesze wszystkich obecnych dookoła – móc urządzić igrzyska w ich efektownym niszczeniu. Szukając odpowiednich urządzeń znaleźliśmy także sprzęt, który ma dla nas dużą wartość sentymentalną – szesnastoletniego laptopa firmy Panasonic. Chwila nostalgii i voila – mamy kolejną konkurencję! Kto w końcu nie lubi starych, dobrych i kultowych gier? Pozostało nam jedynie zorganizować odpowiedni zasilacz do tego leciwego już sprzętu oraz odpowiednie tytuły. Jeden z naszych pracowników przez dwa dni przychodził zaspany do pracy, bo po nocach pogrywał w Supaplexa i Zorka. Do kompletu dorzuciliśmy jeszcze tablet z wściekłymi ptakami.

panasonic

Kolejnym etapem było przygotowanie transportu. Z racji sporej ilości bagażu (zabraliśmy cały bagażnik sprzętu), w grę wchodził jedynie samochód. Wybór padł na model SaabForceOne oraz odpowiednie wdzianko. Prezentował się  tak:

saabforceone

Wszystkie drogi prowadzą do Sarmacji (przez Mirków)

Sobotni poranek dnia 21.06.2014, ruszamy. Zapakowaliśmy się wesołą czwórką do limuzyny i ruszyliśmy w trasę. Po drodze w Chorzowie zabraliśmy jeszcze @max1m0 – administratora radia WykopFM, tak więc przez jakiś czas służył nam jako nawigacja. Przejeżdżaliśmy nawet przez miejscowość Mirków, ale niestety nie zdążyliśmy uwiecznić tego faktu na zdjęciu. Smuteczek.

Po długiej podróży dotarliśmy w końcu do Krakowa, gdzie skierowaliśmy się od razu do Pubu Sarmacja. Rozstawiliśmy sprzęt, zawiązaliśmy krawaty i wzięliśmy pierwszy łyk piwa. Rozpoczęło się #krakowskiewykopparty!

zdjecie z klubu

Zanim na dobre rozpoczęły się batalie w Pac-Mana i Angry Birds, trzeba było poznać się z Wykopowiczami. Wysłannik naprawylaptopów ruszył więc w tłum z garścią unikatowych breloków w poszukiwaniu tłustych dowcipów i wyszukanych sucharów przy okazji zachęcając do udziału w rozgrywkach. Z oczywistych względów przytoczonych dowcipów nie będziemy tutaj publikować – niektóre były naprawdę mocne!

Żądza niszczenia!

Kilkanaście kawałów i rozgrywek w powyższe tytuły później, przyszedł czas na losowanie uczestników, którzy będą mieli okazję dać upust agresji niszcząc przygotowany przez nas tablet. Ze zgłoszonych wcześniej uczestników wylosowaliśmy pięciu szczęśliwców oraz wybraliśmy trzy dodatkowe osoby z widowni. Gdy wybiła godzina 21, wyruszaliśmy wszyscy na pobliski plac, by rozpocząć demolkę. Dron poszybował w przestworza.

dron2dron

Każdy z uczestników otrzymał identyczny tablet, który podpisał swoim pseudonimem. Pozwalało to na późniejszą identyfikację tabletu oraz oględziny i ocenę uszkodzeń. Zasady były proste – jeden ruch. Dozwolone były np. rzut, złamanie tabletu na kolanie czy naskoczenie na niego. Można było użyć wyłącznie siły własnych mięśni. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczestników: @kuki_1988 @Spider94 @bylejaki @PanBardzoWilk @PeeJay @DOgi @kerly oraz @Edwards. Co tutaj dużo opisywać – obejrzyjcie relację z tego konkursu, w materiale wideo na dole strony, który dla Was przygotowaliśmy!

Istna demolka! Kilka minut później pozbieraliśmy to, co zostało z tabletów i ruszyliśmy z powrotem do Pubu Sarmacja celem oględzin uszkodzeń. Wyłoniliśmy trzy najbardziej uszkodzone, które postanowiliśmy nagrodzić. Tak prezentowały się po spotkaniu z Wykopowiczami.

bylejaki1spider941kuki_19881

Pierwsze miejsce zajął @bylejaki zgarniając nagrodę główną – nowy tablet Lenovo A1000. Drugie miejsce zajął @Spider94, trzecie miejsce zajęła @kuki_1988. Pojawiły się głosy, że nagroda została przyznana niesprawiedliwie, a uczestnicy płci męskiej z oczywistych powodów mieli przewagę. Postanowiliśmy więc nagrodzić jeszcze jedną uczestniczkę, która zajęła trzecie miejsce.

paczka_kuki_1988

W międzyczasie zbieraliśmy ostatnie wyniki z rozgrywek w Angry Birds i Pac-Mana oraz kończyliśmy poszukiwana na najlepszy dowcip. Przyszedł czas na rozdanie nagród. Wśród burzy oklasków i okrzyków „usuń konto” nagrodziliśmy najlepsze miejsca w poszczególnych rozgrywkach. Wśród upominków znalazły się wyżej wspomniany tablet, gra Angry Birds w wersji analogowej, firmowe kubki oraz unikatowe gadżety. Nasz czas na imprezie powoli dobiegał końca.

gra angrybirds

Było miło i z pewnością to powtórzymy

Ostatnie rozmowy w kuluarach, wymiana doświadczeń z użytkownikami oraz pożegnalne łyki piwa – czas wracać do Poznania.

Jak oceniamy nasze pierwsze #wykopparty? Bardzo pozytywnie! Mieliśmy okazję poznać wielu wspaniałych ludzi, wesoło spędzić czas oraz uszczęśliwić kilka osób ciekawymi nagrodami. Mamy nadzieję, że nasza obecność również Wam się spodobała. Jedno wiemy na pewno – to nie jest nasza ostatnia tego typu impreza! Już teraz obmyślamy, jakie kolejne konkurencje możemy Wam zaoferować. Laptopowe igrzyska? Dlaczego nie!

Serdecznie dziękujemy organizatorom  polok20, jacekkr, Jackey, kasik913, PanBardzoWilk i szyszyszynka za możliwość udziału w imprezie oraz świetną zabawę!

A oto relacja filmowa z całego wydarzenia: