Coraz częściej na ulicach można zobaczyć osoby, które do pracy czy szkoły dojeżdżają deskorolkami, longboardami czy hulajnogami. Jeśli uważaliście do tej pory, że taki środek transportu jest zbyt nudny lub zbyt może sprawiać zbyt mało emocji, musicie do swojej deski zamontować Mellow, a do roweru pedały SPD – 3ax.

Do tej pory już parokrotnie spotykałem się projektami wyposażenia deskorolki w niewielki silnik elektryczny. Jednak każdemu z tych pomysłów, choć wydawały się fajne, czegoś brakowało. Teraz Mellow daje nadzieję, że twórcy kolejnego podobnego projektu wyciągnęli wnioski z porażek konkurencji.

Po pierwsze montaż Mellow do dowolnej deski ma zająć dosłownie chwilę. Wystarczy go przykręcić i w drogę. Daje to bardzo dużą przewagę nad innymi projektami. Mellow będzie pasował do dowolnej deski, a gdy ta się np. złamie wymienimy ją bez problemu.

Po drugie cały Mellow nie jest przesadnie ciężki. Waży około 2,5 kg, co jest wartością do zaakceptowania. Udało się to uzyskać dzięki wykorzystaniu aluminium do stworzenia urządzenia. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są aż cztery tryby jazdy: Rookie Ride, Eco Ride, Pro Ride oraz Endless Ride, co daje naprawdę duże możliwości tym bardziej, że Mellow jest piekielnie szybki w porównaniu do konkurentów.

mellow rewolucyjna elektryczna deskorolka2

Wykorzystując Mellow możemy pędzić z prędkością aż 40 km/h! Taka prędkość to już poważne wyzwanie. Zasięg tego zasilanego przez złącze USB urządzenia to około 15 km, co jest standardem w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Cieszy, że twórcy Mellow umożliwili łatwy sposób na wymianę akumulatora, co po około 1000 cyklach ładowania pozwoli bez większych problemów dokonać małego remontu naszej deski.

mellow rewolucyjna elektryczna deskorolka3

Do sterowania posłuży mały pilot, za pomocą którego możemy przyspieszać, jak i hamować. Jak przystało na projekt urządzenia w 2015 roku nie zapomniano również o aplikacji mobilnej, za pomocą której będziemy mogli zbierać i śledzić statystyki dotyczące naszych podróży. Jedyną wadą tego rozwiązania jest jego cena – 850 euro to bardzo duży koszt. Za równowartość tej sumy wiele osób zapewne zdecyduje się na zakup samochodu. Specjalnie nie będę się im dziwił.

mellow rewolucyjna elektryczna deskorolka

 

Kickstarter to kopalnia rozwiązań dla pasjonatów. Można tam znaleźć również elektryczny rower The Koben, którym podróż do pracy będzie kosztowała nas znacznie mniej wysiłku. The Koben to już kolejny projekt elektrycznego roweru i, co dziwne, ten pomysł nadal się nie zużył i nawet mimo mało efektownej prezencji, zebrał już sporą sumę pieniędzy. To wszystko dzięki doskonałym parametrom m.in. maksymalnej prędkości 45 km/h oraz zasięgowi 60 km. Nie zniechęca nawet cena – 2400 dolarów.

Jeśli jednak zamiast Mellow wolicie do pracy dojeżdżać rowerem, to zainteresujecie się pedałami 3ax. Do ich stworzenia wykorzystano zaawansowane urządzenia pomiarowe tak, by w procesie projektowania skonstruować pedały idealne. To znaczy takie, które jeszcze lepiej będą przenosiły siłę naszych mięśni na korbowód w rowerze. Dodatkowo zostały tak stworzone, by odpowiednio ułożyć stopy na nich w celu uniknięcia kontuzji.

Jak widać samochód i zatłoczona komunikacja miejska to tylko jedne z wielu opcji podróżowania do pracy i szkoły. Wykorzystanie najnowszych zdobyczy nauki i techniki oraz zaprzęgnięcie do tego komputerów pozwala tworzyć zupełnie nowe rozwiązania oraz udoskonalać już istniejące.