Blog

Jaka karta graficzna do laptopa?

Wybór laptopa multimedialnego to często niełatwe zadanie. Różnorodność konstrukcji, jakie oferują producenci sprzętu, może wprawić w zakłopotanie. Kupując sprzęt, często chcemy od czasu do czasu się przy nim zrelaksować grając w ulubione tytuły. Pozostaje jednak pytanie – jaka karta graficzna do laptopa, na którym chcemy pograć w gry?

Read more

Jaki laptop wybrać?

Obecnie rynek laptopów oferuje tysiące urządzeń od mobilnych i hybrydowych po kolosalne jednostki nienadające się do łatwego przenoszenia. Producenci dostarczają nie tylko różnorodne konfiguracje, ale umożliwiają wybór urządzeń w różnych wersjach kolorystycznych czy np. z dodatkowym osprzętem. Wybór odpowiedniego laptopa jest bardzo ważną decyzją – nierzadko jest to zakup na lata. Ten krótki poradnik nie wybierze za Państwa modelu, lecz stanowczo pomoże rozeznać się w dostępnej ofercie i skupić się na określonej kategorii produktów. 

Read more

Podsumowanie turnieju Counter Strike: Global Offensive 1 vs 1

Pierwszy organizowany przez nas turniej 1 vs 1 w grę Counter Strike: Global Offensive został zakończony! Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was małe podsumowanie!

Read more

Podgrzewacz JBC PHSK-2B

Praca z niewielkimi elementami elektronicznymi wymaga nie tylko precyzyjnej ręki, ale także odpowiedniego sprzętu. Do naszego centrum serwisowego trafił zestaw sprzętu firmy JBC, który testowaliśmy przez okres dwóch tygodni. Dziś chcielibyśmy zaprezentować podgrzewacz JBC PHSK-2B z osobną konsolą do sterowania urządzeniem.

Read more

Jak prawidłowo czyścić laptopa?

Konstrukcja laptopa sprzyja osadzaniu się na nim brudu. Najbardziej narażonymi na zabrudzenia elementami są klawiatura, matryca i układ chłodzenia. Pierwsze mają w zasadzie wpływ przede wszystkim na wrażenia wizualne, jednak zakurzony wentylator może znacznie skrócić żywotność sprzętu. Zatem jak prawidłowo czyścić laptopa?

Read more

Nasi technicy z certyfikatami IPC

Kilkunastu naszych pracowników na co dzień zajmujących się naprawami sprzętu elektronicznego uczestniczyło w szkoleniu mającym na celu poszerzenie ich wiedzy dotyczącej serwisowania i naprawy urządzeń takich jak laptopy, tablety i smartfony. Po zdaniu egzaminu uczestniczy otrzymali uznawane na całym świecie certyfikaty IPC.

Read more

Mikroskop Tagarno Magnus HD ZIP

W specjalistycznych naprawach elektroniki nierzadko przydają się profesjonalne narzędzia. Praca z niewielkimi elementami bardzo często wymaga wspierania się przyrządami do wizualnej inspekcji. Podstawowym narzędziem tego typu jest mikroskop. Taki właśnie sprzęt trafił do naszego centrum serwisowego do testów. Oto model Tagarno Magnus HD ZIP.

Read more

Podkładka chłodząca – jak wybrać odpowiednią?

Wielogodzinna praca z programami graficznymi lub grami powoduje znaczące nagrzewanie się laptopa. Niestety podwyższona temperatura mocno obniża żywotność układów na płycie głównej, co może prowadzić do awarii i często drogiej naprawy. Czyszczenie układu chłodzenia powinno być pierwszą czynnością w celu poprawienia warunków pracy. Jeżeli to nie przyniesie wymiernych efektów, można zainwestować w dodatkowe urządzenia usprawniające wentylację laptopa. Takich jest jednak na rynku dość sporo i nierzadko mocno różnią się od siebie.Jak wybrać zatem odpowiednią podkładkę chłodzącą do laptopa?

Read more

Gablys Locker – twój komputer będzie bezpieczny

Każda z firm, mała czy duża, rządzi się własnymi prawami. Jak to w życiu bywa, podczas pracy w nich obowiązuje nas cała masa mniej lub bardziej absurdalnych zasad bezpieczeństwa. Trzeba jasno powiedzieć, że często ich przestrzeganie nie należy do zadań przyjemnych. Do tej pory, bo z pomocą przychodzi Gablys Locker – niewielkie urządzenie, które umili nam pracę.

Read more

Deus Ex Aria – dzięki niemu nie poznasz swojego smartwatcha

Temat inteligentnych zegarków od jakiegoś czasu dość mocno nas elektryzuje. Na rynku mamy wiele różnych modeli najbardziej renomowanych producentów takich jak Apple, Asus, LG, Motorola, Samsung, Sony czy Pebble. Jak do tej pory najlepsze wrażenie podczas używania zrobił na mnie Samsung Gear S, jednak nawet on nie miał możliwości kontrolowania go przy pomocy gestów palców. Z pomocą dla części zegarków przychodzi projekt Deus Ex Aria.

Read more